Віртуальні виставки
Запрошуємо на навчання
Рисунок11

Рисунок11

11111111111г

Рисунок11

Коментарі
  Рубрики

  Віртуальні виставки

  Звичаї – скарб українського народу

     Кожна нація, кожен народ має свої звичаї, що виробилися протягом багатьох століть і освячені віками.

  Звичаї народу – це ті прикмети, по яких розпізнається народ не тільки в сучасному, а і в його історичному минулому. Народні звичаї охоплюють усі ділянки громадського, родинного і суспільного життя. Звичаї, а також мова, це ті найміцніші елементи, що об’єднують окремих людей в один народ, в одну націю. Звичаї, як і мова, виробилися протягом усього довгого життя і розвитку кожного народу.

  Наш великий поет Тарас Шевченко, звертаючись до України як до матері, що вічно страждає питається:

  Чи ти рано до схід-сонця

  Богу не молилась?

  Чи ти діточок непевних

  Звичаю не вчила?

           До вашої уваги пропонуємо підбірку книг. Ці книги ви можете одержати в нашій бібліотеці.

  IMG_1А

  Олекса Воропай. Звичаї нашого народу.

     Етнографічний нарис. – К.: «Велес», 2005. — 528 с.

  Це опис народно-календарних звичаїв, а також вірувань і уподобань українців. Автор, доктор слов’янської етнології, використав у нарисах як свої записи, зібрані впродовж багатьох років, так і наукову та художню літературу. Праця розподіляється на чотири частини: «Зима», «Весна», «Літо», «Осінь», в окремій праці розповідається про одяг українців. В книзі відчувається трепетна синівська любов до України, безмежний патріотизм, багатий духовний світ українського народу. Згадані неписані закони, якими керувались в житті наші предки.

  IMG_2

   Косміна Оксана Юліївна. Традиційне вбрання українців. – К.: «Балтія- Друк», 2008. – 160 с.

           Традиційне українське вбрання є одним із символів українства, складовою, без якої немислима національна ідентичність українського народу. Що являє собою традиційне українське вбрання? І чому інтерес до нього не зникає в сучасному суспільстві? На ці питання ви знайдете відповіді в даному виданні. Книга містить яскраві ілюстрації національного вбрання, жіночих прикрас та аксесуарів до них.

  IMG_3

  Ярош В. Дерево життя. – К.: «Успіх і кар’єра», 2009. – 223.

           У книзі описано дивовижний світ міфології давніх слов’ян. Усі дохристиянські вірування, пантеон слов’янських богів, стародавні народні свята, легенди і повір’я.

  IMG_4А

  Бевка О.І. Українське Різдво на Мараморощині. — К.: «Етнос», 2008. – 382 с.

           Колядування, поздоровлення, побажання та Різдвяні обряди українців, що живуть на Мараморощині, мало чим відрізняються від традиційного колядування взагалі. Цей вид народної творчості є одним із архаїчних та закам’янілих видів народної мудрості, який було започатковано в сивій давнині і який ще донині побутує на Мараморощині, де живуть українці.

  IMG_5АДанилюк А.Г. Давня архітектура українського села: Етнографічний нарис. – К.: «Техніка», 2008. – 256 с.

           У книжці етнографа, доцента Львівського національного університету ім. Івана Фіранка, популярно розповідається про українську традиційну архітектуру. Розглянуто основні регіональні особливості та внутрішнє опорядження української хати, розпланування селянських дворів, господарські будівлі та споруди громадського центру села – церкви, дзвіниці, школи, корчми, шпиталі, тощо.

  IMG_6

   Українознавство. – К.: «Зодіак – ЕКО», 1994. – 399 с.

           В книзі, авторами якої є провідні викладачі українських вузів, науковці АН України, письменники, педагоги  висвітлюються шляхи розвитку української народності та нації, національної символіки, етнографічне районування та склад населення сучасної України; розповідається про основні галузі господарства і заняття українців, їх матеріальний побут. Значну увагу приділено духовній культурі нашого народу, відродженню національних традицій у сучасному житті.

  IMG_7А

  Колядки, щедрівки, призабуті народні обряди. Тексти пісень. Ноти.  – Чернігів: ЦНТЕІ, 1993. – 36 с.

           Про особливості святкування кожного з січневих народних свят, про цікаві звичаї та вірування, пов’язані з ними, колядки та щедрівки ви дізнаєтесь із збірки «Призабуті народні обряди»

  8  Огієнко Іван. Українська культура. – К.: «Абрис», 1991. – 292 с.

           В книзі розповідається про те, що cтворив народ України за довгі віки свого існування: про українську культуру; про віковічну культуру нашого народу, як нації; про ту культуру , яку він дійшов довгим шляхом.

  Чи наш народ – окремий народ, чи він має свою культуру? Чи є у нього своя історія, своє життя ? Ось на всі ці питання ви знайдете відповіді  в цій книзі.

   

  Оставить комментарий

  Оголошення
  Архів
  Скринька довіри
  Скринька довіри
  Телефони довіри

  Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00.До 16.00);
  Гаряча лінія щодо булінгу 116 000;
  Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335;
  Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20;
  Уповноважений Президента України з прав дитини 044 255 76 75;
  Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103;
  Національна поліція України 102.


  Хостинг для WordPress сайтов