Обліково-аналітичних та економічних дисциплін
Для організації навчально-виховного процесу, створення сприятливих умов для проведення занять викладачами циклової комісії в коледжі створено кабінети та лабораторії:
— кабінет бухгалтерського обліку, контролю, ревізії та аудиту– завідувач кабінетом Власенко Т.В.;
— кабінет менеджменту та маркетингу – завідувач кабінетом Білаш П.Д.;
— кабінет економіки – завідувач кабінетом Мороз В.В.;
— кабінет економічного аналізу та статистики — завідувач кабінетом Ренська І.В.;
— кабінет фінансів — завідувач кабінетом Ренська І.В.;
— лабораторії інформатики та комп’ютерної техніки- завідувачі лабораторіями Малиновська Н.Б. та Фенько О.М.;
— лабораторія програмування та обчислювальної техніки — завідувач лабораторією Биховець І.М..
Кожен кабінет чи лабораторія відповідає своєму призначенню, виконує відведені йому функції, має сучасне обладнання. В кабінетах (лабораторіях) є паспорт кабінету, правила техніки безпеки, план роботи кабінету, методичний куточок, картотека дидактичного матеріалу. Обладнання та наочність систематизовано по розділах і темах.
Комплекси методичного забезпечення кабінетів та лабораторій дають можливість здійснювати диференційований підхід до оволодіння студентами знаннями, уміннями та навичками через підбір завдань різної складності, організацію додаткових занять.
В кабінетах систематизовано такий матеріал:
— виписки зі стандартів підготовки молодших спеціалістів (галузевого і вищого навчального закладу) спеціальностей, в яких передбачено вивчення предмета;
— навчальні плани;
— навчальна програма предмета;
— робоча навчальна програма;
— методичне забезпечення лекційного курсу з предмета;
— методичні вказівки щодо організації самостійної роботи студентів з предмета;
— методичні вказівки і завдання щодо виконання практичних та лабораторних робіт;
— пакети контрольних питань (завдань) для заміру поточних та залишкових знань студентів з предмета;
— перелік підручників, навчальних посібників, що є в бібліотеці коледжу і можуть бути використані при викладанні та вивченні дисциплін.
На базі кабінетів чи лабораторій працюють гуртки:
— «Бухгалтерського обліку» — керівник Власенко Т.В.;
— «Економічний контроль» — керівник Ренська І.В;
— «Економічний експрес» — керівник Мороз В.В.;
— «Інформатики» — керівник Малиновська Н.Б.
Гурткова робота передбачає:підготовку рефератів та доповідей, які обговорюються на засіданнях гуртка;випуск тематичних газет;науково-дослідну роботу;проведення позаурочних тематичних заходів;оформлення кабінетів та лабораторій.
Поглибленню знань та інтересу до предметів сприяє участь студентів у предметних олімпіадах. Предметна олімпіада з Інформатики проводиться на базі коледжу (1 етап). Переможець першого етапу бере участь в обласній олімпіаді серед вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації. Викладачами циклової комісії організовують та проводять олімпіади з дисциплін:
— «Бухгалтерський облік»
— «Економічний аналіз»
— «Податкова система»
— «Інформатика та комп’ютерна техніка»
— «Економіка»
— «Фінанси підприємств»
— «Інформаційні системи та технології в обліку»
Щорічно проводиться тиждень циклової комісії. Під час якої просяться: конкурс тематичних газет; науково-практична конференція; предметні олімпіади; виховні заходи «Історія бухгалтерського обліку», «З історії аудиту»; «Брейн-ринг» з інформатики; виставка творчих робіт викладачів та студентів; турнір геймерів; «Бухгалтерські посиденьки».
Бухгалтер – це стиль життя. Він щоденно занурюється в гармонію рахунків, проводок, чисел, досягаючи неможливого – балансу між дебетом та кредитом. Лірична струнка його душі дзвенить тихо та трепетно. Але це не заважає проявляти свої творчі здібності як викладачам, так і студентам. Підтвердженням стала виставка їх творчості.